Melis Çom Arp ResitaliMelis Çom
1992 yılında Mersin’de doğan Melis Çom arp eğitimine 2004 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Hakan Gözükara ile başladı. Mersin’deki eğitimi sırasında İsabelle Perrin, Çağatay Akyol ve Benoit Wery ‘masterclass’larına aktif olarak katılarak Mersin, Adana, İzmir ve İstanbul’da birçok solo konser verdi. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yaparak çalışmalarına İpek Mine Sonakın ile devam etti. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Akademik Oda Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaskanlığı Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nda misafir arp sanatçısı olarak yer aldı. 2011 ve 2012 yıllarında Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası seçmelerini kazanarak yurt içi ve yurt dışında bu orkestrayla konserler verdi.

2012-2013 eğitim döneminde Erasmus Değişim Programı ile Paris, Conservatoire de Boulogne-Billancourt’a kabul edilerek Anne Ricquebourg’un öğrencisi olan Melis Çom Fransa’da solo, oda müziği ve orkestra ile bir çok konser etkinliğinde bulundu. İsabelle Moretti, Jana Bouskova, Florence Sitruk, Emmanuel Ceysson gibi ünlü arpisterin ‘masterclass’larına katıldı. 2013 yılında Fransa’da düzenlenen Concours International de Harpe Jeunes Talents Martine Geliot yarışmasında finale kalarak olumlu övgüler aldı. Cem Mansur yönetmenliğindeki Türkiye Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nda 2015 ve 2016 yıllarında arp sanatçısı olarak çalmaya hak kazanan Melis Çom bu yıllarda yurt dışında bir çok konserde orkestrayla birlikte yer aldı. 2013 yılından beri “Ecole Francophone de Musique d’İstanbul” kuruluşunda arp dersleri vererek öğrencileriyle çeşitli konser etkinliklerinde bulunmaktadır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arp Sanat Dalı’ndan 2015 yılında mezun olan Melis Çom çalışmalarına aynı üniversitede master programında İpek Mine Sonakın ile devam etmekte olup İstanbul’da çeşitli konser etkinliklerinde ve projelerde yer almaktadır.

2017-18 Öğretim döneminden itibaren Kuğu Sanat / Özel Konservatuvar Arp Öğretmenliği yapmaktadır.