GAYE ŞİRİNOĞLU

1993 yılında İstanbul’da doğdu.

Piyano eğitimine ilk olarak  2002 yılında bir özel Eğitim Kurumunda başladı.
2003 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano anasanat dalı yarı zamanlı sınavlarını kazanarak Zeynep Yurdakul‘un öğrencisi oldu.

2007 yılında Galileo Galilei İtalyan Lisesi’ne girdi.

2010 yılında Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen ustalık sınıflarına katıldı;  Gülsin Onay, Jean Bernard Pommier, Valentin Surif ve Makoto Ueno ile çalıştı.

2011’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümü tam zamanlı lise devresine geçiş yaparak buradan mezun oldu. Burada eğitimini sürdürdüğü sırada İspanyol piyanist Pablo Galdo’nun ustalık sınıflarına katıldı.

2012’de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı‘ının piyano ana sanat dalı lisans devresine kabul edildi ve Prof.Güherdal Çakırsoy‘un öğrencisi oldu. Piyano çalışmalarına Prof.Güherdal Çakırsoy ile devam ederken; Sedat Civelek ile oda müziği, Yeşim Alkaya ile dört el/iki piyano, Öznur Orbay ile piyano pedagojisi, Metin Munzur ile partisyon okuma, Ercüment Erdoğan ile armoni ve Argun Defne ile form bilgisi çalıştı.

2015-2016 yılları arasında Erasmus programı ile İtalya/Floransa’daki Conservaturio di Musica Luigi Cherubini’de eğitim gördü. Burada Su Chin Yang ile piyano ve oda müziği, Leonardo de Lisi ile vokal oda müziği, Antonella Bellettini ile piyano eşlik çalışmaları yaptı.

2016 Mayıs ayında Milano’da katıldığı “II. Concorso Nazionale di Musica da Camera per Giovani Artisti”  duo kategorisinde 100/100 puanlaması ile 1.lik ödülü aldı.

Buradan aldığı ödül ile 2017 yılının Şubat ayında Milano “Casa Verdi”de konser verdi.

Yine aynı yılın Haziran ayında Floransa’da katıldığı “VII Concorso Musicale Citta di Firenze, Premio Crescendo” duo kategorisinde 3.lük ödülü aldı.

Erasmus programının ardından 2017 yılının Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı piyano bölümü lisans seviyesinden Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu.

2017 yılının Eylül ayında Conservatorio di Musica Luigi Cherubini‘nin solistik piyano bölümü yüksek lisans devresine kabul edildi ve eğitimine burada Gianna Giorgetti’nin öğrencisi olarak devam etti. Yüksek lisans eğitimi boyunca Gianna Giorgetti‘den piyano, Rolando Russo‘dan oda müziği, Alfonso Belfiore‘den akustik, Ida Maria Tosto‘dan “müzikte vücut bilinci”, Riccardo Bellotti‘den form-analiz dersleri aldı.

Burada eğitimine devam ederken 2018 yılında Massimiliano Damerini‘nin piyano, Gustavo Romero‘nun piyano ve Christophe Giovaninetti‘nin oda müziği;

2019 yılında ise Andres Carlos Manchado’nun piyano ve yine Christophe Giovaninetti‘nin oda müziği ustalık sınıflarına katıldı.

Yüksek lisans eğitiminin ikinci yılında pedagojik formasyonunu aldı. Aynı dönemde Floransa’daki  Scuola di Musica il Trillo (Il trillo müzik okulu) ve Kindergarten bilingual School’da piyano öğretmenliği yapmaya başladı.

2019 yılının Haziran ayında katıldığı “XXVIII Concorso Riviera della Versilia “Daniele Ridolfi” solistik piyano yarışmasında 3.lük ödülü aldı.

Aynı yılın Haziran ayında üyesi olduğu oda müziği grubu ile Villa del Poggio İmperiale gibi Floransa’nın çeşitli yerlerinde konserler verdi ve Temmuz ayında “Ecole Normale de Musique de Paris”de öğretim üyesi olan Nina Patarcec‘in oda müziği ustalık sınıflarına katıldı. Ardından “Florance Trio” olarak Chiostro di Sant’Agostino (Pietrasanta), Pieve a Elici (Lucca) ve Floransa’nın çeşitli yerlerinde konserler verdiler.

2020 yılının Şubat ayında Conservatorio di Musica Luigi Cherubini’de sürdürdüğü solistik piyano yüksek lisansından tam puan (110/110) ile mezun oldu.

Çok iyi derecede İtalyanca ve iyi derecede ingilizce bilmektedir.