Kuğu Sanat / özel Konservatuvar’da Çello (Viyolonsel) Derslercelloi

Çello (Viyolonsel) eğitimlerimiz bireysel özel ders olarak yapılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman eğitmen ile uygulanmaktadır. Çello  eğitimine başlama dönemi 7 yaş olup çocuklara ve yetişkinlere kişiye özel eğitim programları sunulmaktadır. Temel eğitim süreci kişiye bağlı olmakla beraber en az 6 ay sürmektedir. Ayrıca 4 dönem kapsamlı eğitim programımızı tamamlayan öğrencilerimiz kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadırlar (Bkz:MEB Sertifika Programları).

Yıl içerisinde yapılan sınıf ve grup konserlerimizle öğrencilerimiz; dönem içerisinde yaptıkları bireysel, oda müziği ve orkestra çalışmalarını sunma imkanı bulmaktadırlar.

Öğrencilerimiz, ders haricinde sınıflarımızda randevu alarak, ücretsiz çalışma yapma imkanına da sahiptirler.

Kullandığımız metodlar:

Eğitmenlerimizden Eldar İskenderov‘un metodlarından olan Çelloya ilk adım ve 2 Çello için Repertuar kaynaklarını ve ayrıca eğitmenimizin belirlediği diğer metodları da kullanmaktayız.

Ders İçeriği:

-Çello tutuş çalışmaları

-Yay tutuş çalışmaları

-Bütün teller üzerinde yay egzersizleri

-Sol el çalışmaları

-İleri nota okuma teknikleri

-Enstrümana uygun gerek klasik gerekse günümüz müziğinden seçilmiş repertuvar çalışması ve uygulaması.

– Öğrencilere profesyonel olarak alanında gelişmesine yönelik teknik bilgi sunuşları.

Çellonun klasik müzik repartuarında çok geniş yeri vardır. Solo olduğu kadar İkili, Üçlü, Dörtlü çalışmalarda, Oda Müziğinde önemli yer tutar. Barok müziğin de önemli bir enstrümanıdır.

COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE GRUP HALİNDE YAPILAN SOLFEJ VE RİTİM DERSLERİ KALDIRILMIŞTIR.