Ana sayfa » Vals
Vals 2017-06-14T11:35:04+00:00

VALS

Vals, zerafet ve asaletin olağanüstü güzel müzikle bütünleşmesi ile ortaya konulan görsel şölendir. Avrupa kültürü içinden gelir, saray dansı olarak bilinir.  Johann Strauss’un müziğinin etkisiyle Viyana’da ve 1812 yılından itibaren de İngiltere’de geniş kitlelere ulaşmış, aristokrasinin beğenisini kazanarak baloların vazgeçilmezi olmuştur. Müzik Sanatı tarihinde önemli bir geçmişe sahiptir.

Romantik müzikleri, zarif tutuşları, yumuşak adımları ile özellikle düğün dansı olarak tercih edilmektedir. Genel hareketleri oldukça basit, öğrenmesi kolay bir dans çeşididir. Romantik bir dans türü olan Vals, yumuşak, dairesel akıcı hareketlerden oluşur. Zerafet ve kibarlık öne çıkar, kayar gibi yapılan dönüşler en belirgin özelliğidir. Performans sırasında çiftin bu zerafet, kibarlık ve yumuşaklığı büyük bir uyum içinde gerçekleştirip müzikle bütünleştirmeleri gerekir.

Kuğu Sanat’ta Vals Dersleri

  1. Eşli dans derslerindendir.
  2. Vals derslerimiz haftada 1 defa 90 dakika süreli olarak yapılır.
  3. Hafta içi yada hafta sonu derslerini seçmek mümkündür.
  4. En az 4 çift ile derslere başlanır.
  5. 3 aylık periyodlar halinde dersler yapılır.
  6. Grup halinde Vals dersi almak isteyenlere özel sınıf açılır.
  7. Ders dışında öğrencilerin deneyim kazanması için Öğrencilere öğretmen ve kurum tarafından önerilerde bulunulur.
  8. Tek başına derse katılmak durumunda olanlara öğretmen yada asistanı eşlik eder.
  9. İsteyen öğrenciler Milli Eğitim Onaylı Sertifika sınıfına katılabilir. Bu sınıfın resmi müfredatı ve ders sayıları uygulanır. Süre sonunda resmi bir jüri önünde sınav yapılır ve başaranlara Eğitmenlik yapabilme sertifikası verilir.
Yandex.Metrica