Ana sayfa » Tango
Tango 2017-06-12T13:18:12+00:00

TANGO

“Aşkın ve Tutkunun Dansı”

Acıyı, nefreti, hüznü, özlemi, ümidi, hayalkırıklıklarını… en çok ta aşkı ve tutkuyu barındıran, harmanlayan en zevkli dans türlerinden biri. Özünde yatan aşk ve melankoli tutkusu tangoya dramatik bir duygu yükler ve dans sırasında zengin doğaçlama fırsatları sunar. Tango için “yıldızlara yolculuğun en ucuz şekli” derler…

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden, sevdiklerini arkada bırakarak umuda giden, yeni dünya göç yolcularının hüzünlü, dokunaklı hikayelerinden doğmuştur. Doğduğu yer nedeniyle adına  Arjantin Tango denir. 1930’larda Buenos Aires’te altın çağına ulaşmış ve dünyaya yayılmıştır. Erkek ve kadının müzik birlikteliğinde yakaladıkları uyumla birbirlerini anlamalarını sağlar. Keskin ayak ve bacak oyunlarına sahiptir ama duygu yüklü bu uyum içinde doğaçlama fırsatları da sunar.

 

Kuğu Sanat’ta Tango Dersleri

  1. Tango derslerimiz haftada 1 defa 90 dakika süreli olarak yapılır.
  2. Hafta içi yada hafta sonu derslerini seçmek mümkündür.
  3. En az 4 çift ile derslere başlanır.
  4. Kayıt süresi en az 3 ay olarak yapılmalıdır.
  5. Grup halinde ders almak isteyenlere özel sınıf açılır.
  6. Ders dışında deneyim kazanmak için Tango gecelerine katılma olanakları sağlanır. Öğrencilere öğretmen ve kurum tarafından önerilerde bulunulur.
  7. Tango dersleri Uzman Öğreticilerimiz tarafından verilir.
  8. Tek başına derse katılmak durumunda olanlara öğretmen yada asistanı eşlik eder.
  9. İsteyen öğrenciler Milli Eğitim Onaylı Sertifika sınıfına katılabilir. Bu sınıfın resmi müfredatı ve ders sayıları uygulanır. Süre sonunda resmi bir jüri önünde sınav yapılır ve başaranlara Eğitmenlik yapabilme sertifikası verilir.
Yandex.Metrica