Ana sayfa » Latin Dans
Latin Dans 2017-06-12T13:11:15+00:00

 

LATİN DANS

Salsa, Cha cha, Rumba, Merengue, Mambo, Rueda,Swing, Kizomba, Bachata, fox gibi türleri vardır. Hepsinde Latin Amerika’nın sıcak, kıvrak , coşkulu, özgüvenli duyguları hakimdir.

Mambo;Küba kökenlidir. Afrikan, Cuban, Jazz, hip-pop ve hatta bale gibi bir çok dans türünden etkilenmiştir.Yavaş, titiz ve çok fazla hareket gerektirmeyen danstır.

Salsa; Orijini Küba’dır. Salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde veya grupça icra edilen, Latin Amerika’nın ve ABD’nin modern bir dansı.birçok Latin ve Afrocaribbean dansların karışımıdır.

Cha cha; Küba kökenli bir Latin Amerika dans ve müzik türüdür. canlı, tutkulu, zamanlamalı, ani ve serbest hareketlerle yapılan bir danstır.

Rumba; Latin Amerika danslardan biridir. Müziği ve hareketleri Küba’yı yansıtır. Yavaş ve zor bir dans türüdür, ağır, zamanlamalı hareketler, güçlü adımlar, sıcak iklimlerin dansıdır.

Merengue; Dominik Cumhuriyeti kökenlidir. Kıvrak tarza ve hareketli figürleKuğu Sanat’ta Oryantal Dersleri: re sahip, kısa ve eşsiz ritmleriyle romantik bir danstır.

Fox; dans pisti etrafında yuvarlak bir çizgi halinde uygulanan yumuşak bir danstır.

Rueda; Salsa türevi bir halka tipi dans çeşididir.

Swing; Caz müzikte Swing döneminin ortaya çıkmasıyla 1920-1950’lerde yaygın olarak yapılan dans türlerindendir.

Kizomba;Angola’da ortaya çıkmış bir dans ve müzik türüdür. Portekiz ve sömürgelerinde ünlüdür. Hareketli, kıpır kıpır, dans ettiren müziği vardır. Samimi bir dans türüdür.

Bachata; Dominik Cumhuriyeti kökenlidir. Diğer latin dansları ile benzerlik göstermekle birlikte kalça ve bel figürleri ile ayrılır. Özgüvenin dansıdır.

Kuğu Sanat’ta Latin Dans Dersleri:

  1. Eşli veya  grup halinde yapılan dans derslerindendir.
  2. Latin derslerimiz haftada 1 defa arada bir dinlenme süresi ile 2 ders halinde 120 dakika süreli olarak yapılır.
  3. Hafta içi yada hafta sonu derslerini seçmek mümkündür.
  4. 4 aylık periyotlar halinde dersler yapılır.
  5. Grup halinde ders almak isteyenlere özel sınıf açılır.
  6. Ders dışında öğrencilerin deneyim kazanması için Öğrencilere öğretmen ve kurum tarafından önerilerde bulunulur. Latin gecelerine katılıma destek verilir.
  7. İsteyen öğrenciler Milli Eğitim Onaylı Sertifika sınıfına katılabilir. Bu sınıfın resmi müfredatı ve ders sayıları uygulanır. Süre sonunda resmi bir jüri önünde sınav yapılır ve başaranlara Eğitmenlik yapabilme sertifikası verilir.

 

 

Yandex.Metrica